Pomáháme Elišce

Eliska1     Eliska2    

Holčička Eliška se narodila jako zdravá. Onemocněla až vlivem očkování. Westův syndrom je nebezpečný typ epilepsie, na kterou je potřeba vynaložit mnoho finančních prostředků.

Malé děvčátko Eliška je velice nemocná. Narodila se jako zdravá, ale osud s ní měl bohužel jiné plány. Jsou věci, které i kdybychom mohli tak nezměníme, ale jsou věci, které zněmit můžeme a to například tím způsobem, že přispějeme na drahou léčbu.

Jako lidé máme neuvěřitelnou moc. Stačí chtít, něco udělat a někomu to může zněmit nebo zachránit celý život. Jedno slovíčko, ano nebo ne, a pokud je člověk opravdu člověkem s dobrým srdcem a chce pomoci, tak to jednoduše může udělat. Příspěvky na pomoc druhému nejsou pro legraci, ale dávají se právě proto, že jde o vážné věci. Takže stačí chtít a říct ano a můžete pomoci ostatním lidem v nouzi. Bohužel jsou však na světě také věci, které nezměníme. Na to velice brzy přišli i rodiče od nemocné Elišky, které se tímto webem snažíme pomoci.

Za dalekými kopci a za několika řekami, žila jedna hodná paní se svým mužem a čekali dítě. Krásný den a ještě krásnější zážitek plný emocí, když děvčátko přišlo na svět. Dostala jméno Eliška. Hezké jméno pro ještě krásnější holčičku. Eliška se narodila jako zcela zdravé miminko dvou šťastným rodičům. Ovšem některé věci nelze předvídat a ani netušíme, co nám osud přinese. Toto děvčátko onemocnělo.

Eliška má Westův syndrom.

 

Westům syndrom – jaká je to nemoc a jak se projevuje?

Westům syndrom je označení pro nebezpečný typ epilepsie. Tato nemoc se vyskytuje v dětském věku. Toto onemocnění vede k narušení mentálního vývoje dítěte a poškození jeho mozku. Narušené nervové buňky v mozku vysílají abnormální elektrické signály. Jakmile se tyto signály rozšíří do dalších částí mozku, vznikne záchvat. Nemoc se nejčastěji projevuje křečovými epileptickými záchvaty. Tyto záchvaty mohou být celého těla nebo jenom části některých svalů. Specifické jsou salaamové křeče. Při těchto dochází k odmrštění paží a hlubokému předklonu.

Díky Vaší podpoře jí můžeme přispívat na drahé lázně. Peníze se také dávají na léčbu a další pomůcky, které jsou potřebné, abychom malé Elišce zachovali hezký život a mohli se o ní starat a dopřát ji každý den pěkný, plný lásky a příjemných pocitů.

 

Dne 18.7.2017 jste měli možnost vidět Elišku na ČT1 v pořadu Události v regionech. Pořad je možno shlédnout i ze záznamu na stránkách ČT, čas začátku reportáže je 17:05

Události v regionech - Eliška