Pomáháme Elišce

Eliska1      Eliska2    

Spojme síly a pomozme. Eliška potřebuje speciální rehabilitaci

Eliška se narodila po bezproblémovém a pohodovém těhotenství. Krásně rostla a prospívala až do 8. měsíce, kdy došlo k prvnímu epileptickému záchvatu, po němž následovaly další a další. Psychomotorický vývoj do té doby zdravého miminka se zastavil a naopak začalo docházet k regresu.
Maminka s Eliškou začala cvičit Vojtovu metodu. Intenzivní cvičení přineslo mírné zlepšení mobility, ale záchvaty neustávaly. Nasazená antiepileptika nefungovala a následovalo objíždění specializovaných pracovišť v Ostravě, v Brně a v Praze, kde lékaři zkoumali možnou příčinu Eliščiných potíží. Výsledky vyšetření neukázaly na žádnou metabolickou ani genetickou vadu.
Krátce po prvních narozeninách byl Elišce diagnostikován Westův syndrom (závažné epileptické onemocnění). Byla nasazena kůra ACTH (kortikoidy), která, bohužel, účinkovala jen krátce. Po šesti týdnech se Elišce záchvaty vrátily. Opět byla léčba změněna a tentokrát již přinesla lepší výsledky. Následovaly lázně a rehabilitace, které Elišce moc prospěly.
Eliška nemluví a nechodí, je zcela odkázána na vozík. Díky terapii dělá velké pokroky a nově se ve svých 10 letech pomalu učí lézt. Pro další zlepšení svého zdravotního stavu nyní potřebuje speciální rehabilitace a pomůcky, které zdravotní pojišťovna nehradí.
Eliška je statečná holčička a velká bojovnice.

Za jakoukoli finanční podporu všem moc děkujeme!!

Westům syndrom – jaká je to nemoc a jak se projevuje?

Westům syndrom je označení pro nebezpečný typ epilepsie. Tato nemoc se vyskytuje v dětském věku. Toto onemocnění vede k narušení mentálního vývoje dítěte a poškození jeho mozku. Narušené nervové buňky v mozku vysílají abnormální elektrické signály. Jakmile se tyto signály rozšíří do dalších částí mozku, vznikne záchvat. Nemoc se nejčastěji projevuje křečovými epileptickými záchvaty. Tyto záchvaty mohou být celého těla nebo jenom části některých svalů. Specifické jsou salaamové křeče. Při těchto dochází k odmrštění paží a hlubokému předklonu.

Díky Vaší podpoře jí můžeme přispívat na drahé lázně. Peníze se také dávají na léčbu a další pomůcky, které jsou potřebné, abychom malé Elišce zachovali hezký život a mohli se o ní starat a dopřát ji každý den pěkný, plný lásky a příjemných pocitů.

 

Dne 18.7.2017 jste měli možnost vidět Elišku na ČT1 v pořadu Události v regionech. Pořad je možno shlédnout i ze záznamu na stránkách ČT, čas začátku reportáže je 17:05

Události v regionech - Eliška