Jak vybrat správnou velikost prstenu?

Šperky patří jednoznačně k doplňkům, které dokážou podtrhnout outfit a zároveň mají schopnost upozornit na unikátní ženské přednosti. Není proto nijak překvapující, že se dost pravděpodobně dostane většina z nás (nehledě na tom, jestli jste muž nebo žena) do situace, kdy by ráda někoho obdarovala právě nějakým hezkým třpytivým šperkem.
Prsteny patří jednoznačně k oblíbeným dárkovým předmětům, které na ruce majitele vykouzlí elegantní efekt a dodají mu patřičný šmrnc. Takový šperk si navíc může dnes koupit úplně každý – partneři, přátelé, rodinní příslušníci nebo se jim můžete bez výčitek svědomí obdarovat vy sami! Jak na to? Máme pro vás několik TIPŮ, které vám při výběru krásného doplňku usnadní mnoho práce.


KDYŽ O ŠPERKU OBDAROVANÁ VÍ
ZKOUŠENÍ NA MÍSTĚ
Asi nejjednodušší možností je vzít budoucího majitele prstenu do klenotnictví a vyzkoušet si jej přímo na místě. Většina pracovníků je navíc vyškolená v poradenství a určitě vám poskytnou informace o tom, jestli se k vám vybraný šperk hodí nebo ne. Další výhodou je speciální měřič, díky kterému snadno zjistíte, která velikost vám padne nejlépe.


VOLBA VELIKOSTI OD JINÉHO PRSTENU
Někdy není času nazbyt a je třeba zvolit rychlejší variantu výběru. Nosí-li člověk, kterého chcete potěšit dárkem jiné prsteny, můžete velikost změřit od něj. Jak na to? Stačí když přeměříte obvod prstenu z vnitřní strany. Nikdy neměřte šperk z vnější strany, byl by budoucímu majiteli velký!


MĚŘENÍ PODLE PROVÁZKU
Bojíte-li se nepřesnosti, můžete vyzkoušet osvědčenou metodu měření pomocí provázku. Vezměte si do rukou provázek (nebo stužku) a provlékněte ho pod měřeným prstenem. Provázek obtočte kolem prstu a zlehka utáhněte. Místo, kde se setkají oba konce označte barevnou fixou a následně natáhněte. Přiložte pravítko a změřte.

KDYŽ SE JEDNÁ O TAJNÝ VÝBĚR
ZEPTEJTE SE PŘÁTEL NEBO RODINY
Jedná-li se o utajovaný dárek, můžete využít pomoci rodinných příslušníků nebo blízkých přátel. S těmi můžete do konkrétního klenotnictví skočit nebo projít e-shopy a zjistit, co se budoucímu majiteli líbí nebo ne. Vybraný člověk se navíc můžete nenápadně na velikost prstenu zeptat nebo v rámci nakupování s dotyčnou příslušný obchod přímo navštívit.


VYPTÁVEJTE SE
Pokud vám hraje čas do karet, můžete k výběru správné velikosti přistoupit víc rafinovaně. Najděte si zajímavou životní událost některého ze členů rodiny/přátel nebo narozeninovou oslavu a sdělte svůj nápad s koupí prstenu. Vezměte ji klidně do klenotnictví a vybírejte spolu „pro danou fiktivní osobu“ a sledujte, jaké prsteny zaujmou vaši polovičku. Při takové příležitosti se můžete i jen tak mimochodem zeptat na velikost prstenu a máte vše, co potřebujete vědět!


POROVNEJTE VELIKOST S JINÝM PRSTENEM
Vybíráte-li pro někoho prsten, je docela pravděpodobné, že bude mít dotyčná někde ve šperkovnici jiný kousek, který si občas bere na sebe. Využijte toho a vezměte tento prsten do obchodu nebo jeho vnitřní obvod překreslete na papír a velikost spočtěte.


VYBRALI JSTE NESPRÁVNOU VELIKOST?
Bohužel i kvalitní příprava nikdy na sto procent nezaručí, že bude prsten perfektně sedět. Velmi záleží i na samotném pocitu osoby, která šperk dostane – někdo preferuje prsteny užší a někdo má rád zase volnější. Do hry navíc vstupuje i tvar prstů – někdo je má křehké s výraznými klouby a další zase krátké a rovnoměrné .
Vždy proto počítejte s variantou, že bude třeba šperk upravit. Čím je prsten jednodušší, tím je i následná úprava snazší. Dnes už je naštěstí možné prsteny šetrným způsobem zmenšit nebo zvětšit, ale pamatujte na to, že byste i tak měli být při výběru opatrní a koupit velikost, která bude co nejblíže skutečnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení